Urgentní příjem

10. prosince 2015 v 10:42 | hanlen |  Život tropí hloupostí
Určitě znáte z filmu, jak kameraman zabírá stropní osvětlení, na které se upírají oči herce - pacienta, kterého přivážejí do nemocnice na nosítkách. Záběr to byl přesný, jen s tím rozdílem, že herec pak vyskočí a jde domů. Já zůstala ležet a tupě zírala na strop dál.


Smrad kolem byl nezvládatelný. Vzhledem k tomu, že nemocniční stropy nemají zrcadla netušila jsem, že ve velké chodbě nejsem sama. Známá firma místních bezdomovců pan Bohdan ležel ve svém zkráceném těle opodál. Nevím, co vše ve svém životě dokázal, ale nyní by klidně mohl troufnout kdejakou chemickou zbraň hromadného ničení.


Manipulace s vozíkem povolena pouze zdravotnímu personálu - stálo výhružně napsáno na mé provizorní posteli. "Odvezte si ji na rentgen", zahřímala sestřička a dcerka se tak stala nejrychleji vystudovaným zdravotním personálem na světě. Na rentgenu ke mně byli milí, udělali pár foteček do nemocničního alba a poslali zpět.

Za chvíli si mě zavolala paní doktorka. Její pohled neustále přeskakoval z rentgenového snímku na mě a zpět. Pak na mně zůstala upřeně hledět s otazníkem v očích. Zdálo se, že potřebovala se mnou zkonzultovat mou situaci a tak jsem jen tiše pípla: "operace?". Paní doktorka radostně potvrdila - "řekla, jste to sama" a pak mě předala sestřičce.
To byla ta pravá žena na pravém místě. Zamilovala jsem si jí od první chvíle.
"Tak tady zůstáváte" pronesla nekompromisně. "Chcete vystavit nemocenskou?"
"Ano, prosím" pronesla jsem tak tiše, jako bych se za to měla stydět. Ale tušila jsem, že kotník se za pár dní eventuální dovolené asi nerozchodí.
"Věci do šatny nebo příbuzným?" štěkla na mě v poklusu.
"No já nevím"….
Zmrazila mě pohledem - "Jak nevíte, není čas".
Můj strach pomalu stoupal….. "tak domů, prosím".
Sestřička přinesla černý pytel a mžikem ze mě udělala potencionálního nebožtíka.
"Tak se svlíkejte".
Začala jsem se pomalu, rozvážně s roztřepanými rukami odepínat zip na bundě, suchý zip na levém rukávu, suchý zip na pravém rukávu, zkontrolovat kapsy….
"Rychle, není čas" pronesl ten kulomet v sesterských šatech a myslím, že ani zkušená striptérka by nedokázala v tak krátkém čase obnažit své tělo jako já. Hromada mého oblečení se neuvěřitelně rychle zvětšovala. Když mi pomáhala z riflí naprosto výhružně vyštěkla…"vy máte punčocháče???" Kdybych jen mohla, rozpárala bych je na jednotlivé očka….

"Na sádrovnu" zavelel generál v sukni a já nemohla pochopit, proč mi budou sádrovat nohu v pravém úhlu. Ó požehnaná buď, naivní nevědomosti. Díky ní jsem neměla čas se zbytečně stresovat nad slůvkem "repozice", která měla být záhy na mě vykonána.
Sádrová sestřička si měřila mou nohu, ať jsem za sádrového trpaslíka stylová a in, náhle se objevující lékařka se zákeřně usmívala a tvrdá sestra v akci na mě neustále útočila svými dotazy typu, kde pracuji, kde bydlím a kdo je můj lékař. Za každou delší odpověď než dvouslovnou jsem dostávala co proto, takže jsem pomalu přecházela do bobříka mlčení.


Mohlo mě napadnout, že to, že sestra s úsměvem poslala mého přítele zakouřit si ven, nevěstí pro mě nic dobrého. A pak to přišlo.
"Tak zkusíme dát tu nožku do původního stavu" zašveholila sladce lékařka. Pro mě to na dalších pár sekund byly poslední slova, která jsem byla schopna vnímat. Připadala jsem si jako horská poma. Znáte to - uchytit, natáhnout, přetočit a jedééém…… Nu, člověk vydrží opravdu hodně.
Za odměnu jsem mohla ještě jednou pro tento večer ležet modelem rentgenovému mistru Saudkovi. Stejně jako mistr, který má úchylku na korpulentní dámy, tento mistr měl úchylku na divně srostlé končetiny.


Konec dobrý, všechno dobré. Všichni byli se svou práci zcela spokojení. A když se za mnou zavíraly dveře výtahu věděla jsem, že další dobrodružství je již za dveřmi.
Co je důležité při urgentním příjmu? No přece:
Správná sestra to je základ
když není času se s ničím patlat.
I když je Ti proklatě
Postaví Tě do latě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama