Září 2016

Ibišek

14. září 2016 v 23:01 | hanlen |  Myšlenky a pocity
Celý život hledám lásku. Někdo hledá peníze, někdo štěstí, někdo sám sebe. Všichni jsme v bludném kruhu hledání.
A než příjde další svítání ...už zase hledáme to, co je našemu srdci nejblíže.

Někdo penízky, jiný čtyřlístky a já hledám
srdce. Není to krásné? Hledat srdce? Musím říct, že mi Bůh dal jeden z nejtěžších, ale i nejkrásnějších úkolů. Být hledačem srdce je mnohem krásnější a zodpovědnější než být hledačem čehokoliv jiného. Jsem hledačem pokladů a přes slzy děkuji Bohu, že mi dal tak strašně těžký a krásný úkol. Slibuji, že dokud budu žít, budu hledat a nikdy se nevzdám. Já vím, já vím....pšššt.... já vím, že vy nevěřící si řeknete, že to nemá smysl, dokonce, že to bolí a že to přináší více soli, než sladkosti medu a vůně pampelišek. A já stále hledám v srdci všech ibišek. Ibišek bahenní.

Možná, že se Vám ten název vůbec nelíbí. Ale ibišek bahenní - je trvalka, odolná proti mrazu. A co víc mě vystihuje?
Znovu se nadechuji a dnes už vím, že zase všechno dám. Protože, je to moje povinnost, moje hrdost, moje radost a hlavně, můj život. Trvalka odolná proti mrazu.

:)

Krásné dny plné lásky moji krásní milovaní.....

Má kamarádka

3. září 2016 v 1:19 | hanlen |  Život tropí hloupostí
Ten zvuk telefonu mi zní v uších ještě teď. Byl tak naléhavý. Volala Káča... prý... můžu příjít? vzlyk..... první a poslední, pak už jen hluboký nádech a výdech....

No jasně, že může přijít... nejlepší kamarádka snad celý život co si pamatuji.
Konečně našla "normálního" chlapa, vztah s dětmi na fajn úrovní, práci měla, takže takový o.k. život.... normální den, za dnem a věřte, že tahle holka si tohohle normálního života setsakra vážila. Nu, poučení plyne, že každé vážení je k naprosto k ničemu. Nevím, zda je dobré si něčeho vážit? Vrátí se nám tohle vážení stejnou váhou? není lepší, jen prostě užívat dne a nic víc, nic míň.
Já vlastně ani nevím, zda vám chci říct, co mi řekla. Brada mi poklesla a pak ... klekla. Ale já životní optimistá a rváč dala ji pár rad a objetí. Protože život je přeci tak krásný :)

Co z toho plyne za poučení?
Měř dvakrát a znej přesnou míru.
Každý kopanec dá ti další sílu.
A věř, že i když si myslíš, že shodil tě ze schodu
ty tajně sbíráš síly do dalšího pochodu. Život je nádherný a nikdy nedovol nikomu ho zkazit.
Základ života je žít si a se bavit.