Lázeňský zpravodaj II - FL (4)

19. května 2017 v 13:25 | Hanlen |  Lázeňský zpravodaj II - FL
Pokud chcete opravdu být lázeňák se vším všudy a zvládat procedury, kulturu a seznamování se s místním folklórem je to opravdu náročné.

Připadám si jako Simir z Kobry 11. Mé tempo je vražedné, můj revír je kolonáda.

Ve středu jsme navštívily jinou tančírnu, poznaly pár známých tváří, poznaly pár neznámých tváří, v kldu se pobavily a poslušně šly domů.

Před cca 2 dny šel přede mnou chlapík, najednou se bouchl do čela a zakřičel - "a sakra, já nemám pytel". Otočil se na podpatku a mazal pryč. Vylekala jsem se a bylo mi ho upřímně líto. Taky upřímně, který z mužů by si tohle přál? Nicméně, netrvalo dlouho a pochopila jsem. Dostala jsem i já proceduru zvanou "suchá uhličitá obálka". Hned v čekárně se mě spolupracient snažil vtipně zaujmout svou otázkou, zda-li mám na tu obáku známku? Tak jsem mu řekla, že já mám maximálně známku od psa a to mi musí stačit. Pak jsem se dostala na řadu, sestička mi dala onen pytel a vsoukala jsem se dovnitř. Pod prsy mě utáhla tak, že jsem chvíli nemohla dýchat, Pak dovnitř střčila hadici a nafoukla mě jako balón. Po 20-ti minutách jsem zavolala "obušku - z pytle ven" a sestřička mě přišla opětovně vysoukat. Pytel jsem dostala k osobnímu opatrování a musím si ho vždy nosit sebou. Když ho zapomenu, tak jsem v pytli i bez něj. :)

Na parafínu jsem si pěkně lehla, sestřička mě obložila a zeptala se, jestli chci i deku. Venku 30 st. A já - ano, prosím. Sestřička vyvalila oči - "tak to jste teda jediná" a hodina na mě huňáče. Začínám tady být takový malý exot. Dneska jsme měla šlapací bazénky. Přijdu dovnitř a sestřička mi říká: vedle máte dezinfekci, strčte si tam nohu." Koukám, kde je díra pro vložení končetiny a ona - "no tak, jen to sešápněte a bude to". Pak jsem se ptala, jak dlouho mám být v každé kádí a kolikrát mám tu vodní dráhu studená-teplá-studená projít. Sestřička mi tiše ukázala cedule jako vrata, kde bylo jasně sloním písmem napsáno, kolik minut mám kde šlapat a řekla, že si myslí, že jedná projitá trasa bohatě stačí. Měla pravdu. Nohy brněly jako blázen a odmítaly se úspěšně zařadit zpátky do tenisek.

Večer jsme se zúčastnily slavnostně tanečního večera VIP clubu v sadové kavárně. Příliš pozdě jsme se dozvěděly, že se tomu místu říká urnový háj. Průměr návštěvníku byl 80 let. Dlouho jsme se netrápily a jak rychle jsme přišly, tak ještě rychleji jsme odešly.

Od rána místní předpověď počasí hrozí krupobitím a bouřkami. A to nás čeká zájezd do večerních Mariánských Lázní. Tak uvidíme, jak to s tou vodou nakonec dopadne.

Zítra je tady od rána velká sláva - otevírání lázeňské sezóny. Spoustu stánků, atrakcí, mažoretky, hity ze Straussovy doby, František Nedvěd, Dixieland, Těžkej Pokondr a závěrečný ohňostroj. Byla by škoda, kdyby pršelo.

Naordinovala jsem si odpolední klid na lůžku, ven nejdu ani náhodou - je tam teplo jako v Egyptě. Jediné co mě donutí opustit pelíšek je večeře. Takže chystám si budík na 1/2 pátou a jdu do hajan. I přes tuto brzkou hodinu Vám přeji dobrou noc. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama