Lázeňský zpravodaj II - FL (7)

27. května 2017 v 9:41 | Hanlen |  Lázeňský zpravodaj II - FL
Pěkné sobotní ráno.

Jsem zklidněná. Kamarádce přijel drahoušek a tak mě tady zanechala samou samotinkou. Chodím si na procedury, odpoledne mám klidový režim a večer poslušně ulehám do postýlky a koukám do dvou do rána do stropu.

Místní lazeňáci nechápou, co se to s námi stalo, že nás není nikde vidět a dokonce ani slyšet. Obávají se, že jsme vážně ochuravěly. No nic, drahoušek odjede a v pondělí to znovu vypukne.

Včera večer se dokonce ozývalá hudba přímo pod našimi okny a spící parťačka dokonce uvažovala, zda-li nepřišli muzikanti přímo za mnou, když já za nima v poslední době nedocházím.

Blíží se polovina našeho pobytu a já vůbec nechápu, jak to mohlo tak rychle utéct. Se spolubydlící se neustále chichotáme, ale na žádné velké akce to s ní není. Ráno jsem ji vytáhla alespoň na kolonádu, aby vůbec po týdnu viděla symbol lázní Františka. Ta se tak rozparádila, že ho ohmatala celého. Během dne praží slunce jak nad Afrikou, tak to ji trápit nebudu, ale jen co se setmí, vezmu ji na romantickou procházku do parku k fontánkám. Ať taky vidí víc než jen náš pokoj.

Dnes mám svou oblíbenou proceduru. Já ji říkám střídmě výplach, moje kamarádka ji nazvala "rozkošnou chvilkou" či "fontánou pro Zuzanu". Hned to zní mnohem lépe a poeticky.

Zdá se, že po 14-ti dnech na všechny padla únava a jejich diagnózy. Ti nejdivočejší balí své kufříky a chystají se na cestu domů. Postarší pánové od vedlejšího stolu vypadají trošku pokrčeně, asi byl včerejší rozlučkový večírek ve velkém stylu. Třesoucí se rukou upíjejí svůj černý čaj na zklidnění, nepřítomně hledí do dálky a pod svými šedými fousky se mlsně usmívají. Nu mají co dělat, aby se dali do kupy než překročí práh své domoviny.

Já si tedy ordinuji zklidnění víkend, i když tady člověk není dne ani hodiny, kdy se vše změní a bude naprosto jinak, než si člověk naplánoval.

Tak tedy i vám pěkný odpočínkový víken.

Lázeňský zpravodaj přímo z místa čínu :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama