Lázeňský zpravodaj II - FL (8)

28. května 2017 v 11:06 | Hanlen |  Lázeňský zpravodaj II - FL
Pěkné nedělní ráno.

Jak jsem slíbila, tak dodržuji. Nikde nechodím, dýchám čerstvý vzduch za 15,- Kč/den a věnuji se jen sama sobě a svým myšlenkám. Jestli si myslíte, že je to jednoduchá práce, tak se ošklivě mýlite. Být občas jen sama se sebou je pěkná dřina a úniku není.

Přeci jen, aby nebyla nuda, upadla mi na pokoji část batérie u umyvadla - taková ta pípa, ze které teče voda. Nahlásila jsem to na recepci a ti slíbili nápravu. Sotva jsem si, jen tak v nekližé lehla odpoledne do postýlky, ozvalo se mohutné zaklepání a dorazil muž i s nářadím. Rozuměj, s nářadím na opravu batérie. Dobrá duše Irenka mu šla otevřít a já se rychle zahalovala do noční košile, ať ho nevystraším. Nu jiný kraj, jiný mrav. Někde se před chlapami svléká, tady obléká.

Pan vyřešil problém raz dva, my do něho pořád hučely nějaké poznámky a dělaly si z něho legraci, až byl tak popletený, že nakonec řekl, že pokud bychom ho chtěly zase vidět, tak stačí něco odšroubovat. Odcházel celý ťumpachový a dokonce na zemi zapomněl svazek klíčů jak od vrchního kastelána navíc barevně rozlišených. Neuvěřitelné, jakou my ženy máme sílu... takovou kouli nemůže ztratit ani Budulínek. :)

Jinak je tady docela smutno, když má ta moje kamarádka na návštěvě toho svého drahouše. Vůbec se nevidíme, neslyšíme, jen večer si smutně voláme jak se nám po sobě stýská a už aby bylo pondělí a pan Drahoušek odjel bezpečně směr domovina.

Odpoledne jdu na nádraží, které jsem úspěšně našla vyhlížet příjezd Pendolína a své stínové nevěsty. Předám ji balíček nepotřebných věcí a doufám, že co dnes pošlu na východ, tak zítra nebudu nutně potřebovat.

Odpoledne je promenádní koncert u sadové cukrárny, ale budu se tam muset vytratit nenápadně bez mé spolubydlící, neboť tato bodrá žena mi ruší mé jemnocitné prožívání hudby svým bodrým hlasem, halasným smíchem a cigaretovým kouřem. A já se pak nedokážu soustředit na tu krásu kolem. Už ted mi v hlavě zraje plán, že cestou z nádraží už půjdu přímo na promenádní koncert a vůbec se nebudu přibližovat k místu svého dosavadního bydliště, ať mě nenačapá.

Dneska jsem poprvé vytáhla foťák. Jsem trošku antitalentík, tak doufám, že co nafotím, hned nesmažu. I když - kdo nevidí, neuvěří. Dneska je neděle, tudíž vše probíhá pod taktovkou výměny stráží. Staří lazeňáci odjíždějí, nové maso se blíží. A já to dnes budu mít hned z první ruky na nádraží.... no paráda.

Včera se se mnou dojatě loučil Kojak a věnoval mi dokonce kamínek z vřídla Slunečního pramene, taková krása. Dnes jsme se objaly se sedmdesatiletou paní Líbou, která tady mocně doháněla své ztracené roky a teď už míří domů mílovými kroky.

Měla jsem mít víkendovou návštěvu z jižních Čech, však zdá se, že mé milé neteři vlezla do cesty lepší akce než návštěva postarší tety v lázních a tak zde hnípu sama. V úterý mě čeká setkání s exšvagrovou po dlouhých cca 10-ti létech, tak uvidíme, zda se poznáme nebo budeme potřebovat transparentní nápisy s našimi jmény.

Tak tedy příjemnou neděli a já si jdu najít nějakou zábavu.

Sluníčkový den.

Váš lázeňák chváta ven.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama