Dopis do budoucna

28. června 2017 v 19:28 | Hanlen |  Myšlenky a pocity
Máme v rodině Američana.

Takového hodně maličkého, nemá ještě ani rok Má krásné velké oči, má krásné vlásky a celý je tak nějak miminkovsky roztomilý. A ten malý Američánek má maminku z českých luhů a hájů a teď s ní přiletěl navštívit její (a trochu i svou) rodnou hroudu. Maličký človíček vůbec netuší, že je někde přes půl světa a je se spoustou lidí, které už třeba nikdy ani neuvidí. Ale vědí to oni a ví to jeho maminka.

A ta si vymyslela naprosto originální nápad. Takové malé cestování časem. Při naplánované společenské události na oslavu budoucích prvních narozenin si přeje, aby jejímu synovi každý z rodiny napsal dopis.Ty pak uschove a předá mu je, až mu bude osmnáct let.

Neuvěřitelné pro ty (tedy pro nás) co už jsme něco zažili. Zkuste si něco napsat a pak si to přečíst za 17 let. Věřte mi, že nebudete věřit vlastnímu psaní protože vše bude úplně jinak, vy budete jiní, okolí bude jiné. Spoustu věci už pozbyde na důležitosti, naopak jiné věci, které budou v současnosti "top jedna" vůbec v dopise nebudou.

A tak teď tady sedím a píšu dopis do budoucnosti. Bylo by fajn dožít se setkání a připomenout si 17 let starou minulost. Přijde mi to tak jednoduché, tak úžasné, tak originální, tak jednoduché - protože v jednoduchosti je krása.

Je to něco, jako otevřít si své deníčky z raného mládí. Najdete tam staré zážitky, staré vzpomínky, staré lásky, staré známé a zažijete kouzelné chvíle setkání s minulostí.

Možná by nebylo na škodu, aby si každý z nás, jen tak pro sebe napsal občas dopis. Už jen ta krása - vzít dopisní papír a péro a psát. Dát do obálky, napsat adresu a schovat. A pak třeba..... za 20 let otevřít. Uvědomit si, co s námi udělalo dvacet let - co dobrého a co špatného. Konfrontace v čase sám se sebou...... tak tohle mě, přátele - vážně zaujalo. Nebudu sebe ani vás déle zdržovat. Mám práci. Přece víte jakou. .....

..... milý deníčku.......


Krásný večer a pevnou ruku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama