Lázeňský zpravodaj II - FL (16)

10. června 2017 v 18:11 | Hanlen |  Lázeňský zpravodaj II - FL
Dobrý večer.
Tak včera jsme měli generálku rozlučkové. Byly jsme v Bažině. Nahoře bylo volno a dýchatelno. Od zákazu kouření je nádherně dýchatelno skoro všude. Paráda. Než jsme se stačily posadit a objednat si, dorazil ke mně starý pan a ptal se, zda mě může vyzvat k tanci. Já na to - "však se ještě nehraje" a on "než sejdeme dolů, tak se hrát bude". Nu tomu se říká nedočkavost. Neměla jsem sílu mu odmítnout, což byla chyba. Jeho malé tělo a holá pleška mi skákaly před očima a jak byl menší, celou dobu jsem se bála, že přes něho přepadnu. Pak už jsem jen vysílala zoufalé pohledy na kamarádku, která rychle pochopila a s prvními veselými tóny mi přišla na pomoc. Při vší úctě další série s tímto tanečníkem jsem již s díky odmítla.

Poté na nás zaútočil lázeňský seladon "Architekt", který nám zaníceně povídal o tom, co vlastní a co nevlastní a další báchorky. Vytáčel nás v kole obě, pak se rozhodl pro kamarádku. Ta byla veselá do té doby, než na ní začal útočit víc než je zdrávo a bylo rychle po přátelství.

Do této veselé atmosféry k nám dotančili chlapci hasiči (už zase) a zahájili s ními další taneční sérii. Říkali, že jsou zdaleka, až z Ostravy. No - kdo by to byl čekal. Takže kluci z Ostravy a holky z Ostravy museli až na západ, aby si spolu mohli zatančit. Krásné.

V slušné atmosféře jsme se odebrali na pokoje a snažili se usnout. Mě můj úplňkový měsíc svítil tak vehementně do okna, že to bylo zhola nemožné a když jsem se otočila na druhou stranu, tak tam mi vesele chrápala spolubydlící.

Ráno jsem vyskočila jako srna (pravda, trochu postřelená) a objednala si taxi k odvozu kufru. Posnídala a v devět hodin již taxi muž bral můj kufr a mně do auta a odevzl nás do místní galenterie, kde je sběrna balíčku pro odvoz PPL. Pak mě čekaly ještě dvě procedury a vyzvednutí propouštěcí zprávy.

Tak krásnou propouštěcí zprávu jsem již dlouho nečetla. Téměř všechny jsme ji měly stejnou. Hovoří se v ní, že jsme zodpovědně přistupovaly k lázeňským proceduram s kladným přístupem, využívaly všechny dustupné technické zařízení a dodržovaly pitný režim. Krásná věta na závěr - "doporučujeme zopakovat lázeňskou léčbu". Üžasné.

Prošly jsem s kámoškou pár místních obchůdků, stavily se nostalgicky na kolonádu a zamířily na oběd. Poté jsme si daly povinně odpočinkovou pauzu. Teď na ní čekám a vyražíme na poslední večerní prohlídku této kouzelné krajinky. Jdeme vzpomínat, smát se a radovat se z toho, jak jsme kladně přistupovaly k lázeňské péči.

Krásnou dobrou noc všem svým čitatelům a laskavým posluchačům.

Vaše Lázeňačka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama