Blues večerních oken

17. srpna 2017 v 22:47 | Hanlen |  Myšlenky a pocity
Když je člověk malý, přeje si spoustu věcí.

Dnes večer vyšla jsem si na svou prosklenou lodžii a hrozně mě překvapilo, že je venku taková tma, Na okraji sídliště s výhledem na blízkou vesnicí. Ráno mi v otevřeném okně na parapetu brnká zpěv probouzejícího se kohouta, večer slyším ržaní koně. Cítím vůni sena a pulsuje ve mě touha zabořit do něj hlavu i celé tělo. Cítít píchání a lámání stébel. A v pozdní večer tma. Po pravé straně blok bytů. Okna prosvětlená a já do nich láskyplně hleděla a neuvěřitelná síla mi našeptávala, jak každé okno má svůj příběh.

V jednom smutně sedí jeden člověk, ve druhém sedí dva a přesto každý sám, ve třetím běhají děti, ve čtvrtém se umírá a v pátém probíhá hádka o malichernosti. V šestém se lidé hádají a v sedmém miluji. To proto, že sedmička je šťastné číslo. :)
V osmém vaří pozdní večeři a v devátém probíhá žárlivá scéna. Desáté okno spí. Těch oken kolem je samozřejmě mnohem více. Ale věřte nevěřte, že jen jedno jediné okno na mě zapůsobilo teplem domova. A je zcela jedno, kolik v něm je lidiček.

Když je člověk malý, má své sny.

Z domova svého dětství dívala jsem se na světla blízkého města a fascinovaly mě ty malé světýlka v dáli. A již jako dítě neškodně záviděla všem, kteří mají své světlýlko. Vždycky jsem si přála mít taky to své a představovala jsem si, jak krásně se v těch světýlkách musí žít. Vyzkoušela jsem si spossty světýlkových let a byly moc príma. Pak jsem se na chvíli hledala a vzdalovala. A pak znovu dostal mě ten magnet a já ukrytá tiše jsem v jednom z těch světel kolem. A je mi hřejivo a pěkně.

Pamatuji si, že to okno, které jako jediné bylo cítit energii a teplem domova bylo vlevo třetí shora. Budu ho pro Vás nenápadně poorovat, zda ten hřejivý pocit přetrvává i v další dny.

Věřím, že i mí sousedé vidí mé okno stejně pocitově jako já jejich.

Blues večerních oken a jejich blikotajích světel může právě započít ....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama