Rozbalený den

14. srpna 2017 v 22:34 | Hanlen |  Myšlenky a pocity
Krásný večer plný nadechutí z nového týdne.

Uffff, dnešní den byl těžký. Od rána. Ale když proběhl a je téměř za mnou, tak mu mávám na odchodnou. A vím, že už se neuvidíme. Dnešní den bude zítra minulostí. Ale to nevadí. Zítřejší den je zvídavou budoucností a já se ptám, co mi asi přinese. Za chvíli půjdu na kutě, odložím své perutě, abych zítra znovu mohla vzlétnout.

Těíím se na každý nový den. Je takový netknutý a neprobádaný. A nikdo, nikdo na celém světě netuší, jaký asi bude. Co nám dá a co po něm zbude. Radost či smutek, okouzlení či rozčarování? Cikánka stará čte Ti v dlaní.

No není to kouzelné? Pamatujete si, jak jsme jako malé děti milovali probádat neprobadatelné a odhalit závoj tajemného, ve všem tajném a schovaném? Třeba ve vánočních dárcích? Nepovídejte, že vy jste je nehledali a neprohmátavali zabalená tajemství? A někdy i porozbalili a pak znovu nenápadně zalepili a svázali jako by nic. A ono přece něco.

Kouzlo nepoznatelného se někam vytratilo. A nejvíc z toho jsme byli zklamání my sami. Možná, že jsme si to tehdy nepřiznali a někteří si to nedokážou přiznat doteď, ale nechejme všemu svůj čas, své místo, svůj děj. Ať nejsme zbytečně zklamaní.

Protože moment překvapení, chvíle zašimrání v žaludku a nehraný úžas je právě to krásné, co může být v každém z nás, každé ráno, kdy otevřeme oči a probudíme všechny smysly. Před námi je krásný, zabalený, stužkou ovázaný nový den.

Nechme si prožít moment překvapení a těšení a nedočkavostí. Překvapení a někdy třeba i trochu zklamání. Moment radostí až k zalknutí, radostného nadšení a bláznivého úžasu. Pojďme si zítra zahrát tu nádhernou životní hru rozbalení nového dne... Tak krásné svátky uprostřed voňavého léta plného motýlů.....

.... asi dneska neusnu nedočkavostí
............jsem ráda, že ještě pořád je ve mě kus zvídavého dítěte
................ jsem ráda, že svátky můžeme mít kdykoliv se cítíme dostatečně svátečně - výtečně.....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama