Filmové vzpomínky

1. září 2017 v 23:03 | Hanlen |  Myšlenky a pocity
"Dědo, ale tam se nesmí"

"Já vím, ale kdybychom občas neudělali něco, co se nesmí, moc bychom se v životě neradovali....."

Tak tak nějak končí film Muži v naději.

Viděla jsem ho opakovaně, opakovaně jsem se u něho pobavila a zasmála. A dneska i zamyslela. Je v něm tolik nádherných i šílených myšlenek, scének a příběhů, stejně jako v bláznivém a šileném životě. Někomu může připadat vymyšlený, někomu nevhodný, někomu super. Záleží na úhlu pohledu, na tom, co kdo z nás zažil nebo možná, co zažít touží. Také na tom, jaké lidí v životě potkal a jak moc poslouchal jejich příběhy. Já moc ráda poslouchám Vaše příběhy a ukldám si je do své paměti i do svého srdce.

Seděla jsem zachumlaná ve své oblíbené mišánkové dece a koukala na ten film. Sama. První půlhodinka nic nenaznačovala, že se ve mě něco bude měnit, že myšlenky budou střídat úsměvy a úvahy. A přesto se stalo. Dnes byl asi ten správný den a správný okamžik, kdy bylo fajn ho znovu zhlédnout. Počasí venku vybízelo k nádhernému večeru stráveného u obrazovek, knížek, svíček či vínečka. Obklopila jsem se zodpovědně vším a pustila ten báječný příběh k sobě do obýváčku.

A tím spustila i kolotoč vzpomínek. Na spoustu mužů a žen, kteří mi něčím obzvláštnili a obohatili nezapomenutelně život. V každém okamžiku tohohle imaginárního příběhu mi znovu naskakovat tváře, slova a myšlenky skutečných lidí. Není jich málo, kterých bych s chutí a radostí obsadila do hlavních rolí a pevně věřím, že pokud mě čtou, že se zákonitě a krásně poznají. Jsem moc ráda, že Vás všechny znám a přeji Vám, ať nadále svůj příběh prožíváte tak jak si přejete. Přeji Vám, ať všichni máte svůj náboj a radost, ať láskyplně neubližujete a přesto vychutnáváte tu nádhernou manu - božský pokrm v každém svém počínání.
O kterém spoustů kolem nemá ani zdání.

Krásné usínání.

Posílám Vám úsměvy a pozdravy mé milované hlavní postavy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 psychedelic psychedelic | Web | 1. září 2017 v 23:40 | Reagovat

To neznám

2 hanlen hanlen | 2. září 2017 v 23:52 | Reagovat

[1]: Co neznáte? Ten film? Nebo lidí, kteří dokáži hrát hlavní role? :)

[1]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama