Luxusní večer

3. října 2017 v 21:00 | Hanlen |  Myšlenky a pocity
Krásný pohodový večer.
Venku je tma a deštivo až milo. Nevím, proč spoustu lidí říká ... deštivo až hrůza. Jakápak hrůza. Hrůza by byla, kdyby dlouho deštivo nebylo. My lidé jsme stejně zvláštní. Když prší, chceme aby svítilo slunce. Když svítí, nadáváme, že je moc horko a chceme chlad. Při chladu se zimomřivě choulíme do kabátu a nemůžeme se dočkat až bude horko. Jsme jako malé děti, nevíme co chceme. Chceme, co nemáme. A když to máme, tak jsme nevděční a chceme zase něco jiného.
Takže tedy, jak říkám je milo deštivo. Sedím si ve svém ratanovém křesílku a je mi báječně. Po denním shonu, těšila jsem se na vůni svého domova. Na teplo, které mě tam objímá a na zvuky, které jsou mi známé a blízké. Tikot kuchyňských hodin, klepnutí kliky, bouchnutí dvířek, vrzot stolečku. Těšila jsem se na světla a barvy a jejich odstíny. Na plamen zapálených svíček a vůni aroma lampy.
Dnes dostala jsem dárek. A slavnostně pustila jsem si lekce břišních tanců. Radovala jsem se a smála, bláznivě tančila a líbila se mi každá chvilka mého teď a tady. Osprchovala jsem se a umyla hlavu. A na tu dnešní slávu namazala jsem si své tělo voňavých luxusním mlékem. Protože jsem to tak prostě cítila a chtěla. Lidé občas nechávají si věci na "lepší" časy a někdy si ani nevšimnou, že už je prožili nebo právě prožívají. Je jen na nás samotných, kdy si uděláme a prožijeme svou "Luxusní chvíli". Nejlépe je být ve svém luxusu co nejvíce a nejčastěji. Vůbec přitom nevadí, když budeme sedět opřeni v poloprázdné místnosti, bosýma nohama dotýkat se navzájem šlapku o šlapku a na zdraví zapíjet vše pramenitou vodou.
Svou luxusní chvíli v každé minutě tvoříme si my. Jsme sami sobě kreativním umělcem - kouzelným malířem svých snů, veselým básníkem svých myšlenek a čarokrásným spisovatelem svého života.
A tak si tady ve své luxusní chvilce pouštím krásnou indiánskou hudbu, prociťují ty nádherné tóny a je mi tak šťastně, že mi veselé slzičky tančí po tváří. Je příjemné nechat opájet se paní Štěstěnou. Osmažila jsem si na másle zeleninku plnou barev a vůni a jemnocitných chutí - Paní Mrkev ruku v ruce s panem Celerem Řepíkatým nádhernou piruetou vzali do své společnosti Sečnu Cibuli a Mladíka Česneka a nyní dovolili mi vychutnat jejich báječnou chuť. Opíjím se červeným čajem a cítím býti se králem. Vlastně královnou. Královnou svého vlastního vnitřního luxusu.
Kéž mé přání doléhne k Vaším uším - krásnou luxusní dobrou noc všem dobrým duším.
Vaše Hanlen
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama