Leden 2018

Sen

28. ledna 2018 v 6:56 | Hanlen |  Rýmy

SEN - Skvělý emoční nápad.

I tak dal by se chápat.
Svůj sen vždy nes si sebou.
I přesto, že občas ruce Tě zebou
Měj pevně ukrytý ho ve svých dlaních.

Jednou, on odvděčí se Ti v Tvých splněných přáních.

Může mít různou podobu, velikost i tvar.
Ty jen chraň ho a nedovol, ať potká ho zmar.

U jednoho vypadá jako dům, auto, zlaté nitě,
U druhého říká se mu "narozené dítě".

Někdo touží po dálkách a poznání,
Jiný do kostela jde si pro pokání.

Sen. Poznáš ho, když máš ho po svém boku.
Na tváří šťastný úsměv a jiskry ve Tvém oku.

Slza vzniklá z krásy

27. ledna 2018 v 12:46 | Hanlen |  Rýmy
Orosila řasy, pohladila dny.
Něžně šeptající rty.

Zachutnala mořskou vodou.
Projít pískem bosou nohou
.... na povrch si vyšla Touha
ruku v ruce s paní Hrdostí.

Kráčejí obě naproti dívčí plachosti.
Oči dívají se, co jen mohou
na beránky plující dálkou snovou.

Zasnila se, sobě v objetí.
Tlukot srdce v malém kuřeti.

Zavřené dveře

14. ledna 2018 v 10:00 | Hanlen |  Myšlenky a pocity
Zavřela za sebou dveře za 6-ti léty. Stála tam to páteční odpoledne v zájetí svých emocí. Tušila to již pár dnů předem. Její intuitivní nos ji nezklamal. Bolel jako hrom. Cítil tu zvláštní vůni ve vzduchu. Vůni odcházející lásky, smutných pohledů do očí a stříbrných slz. A přitom uvnitř byl pevně usídlený pocit správností věci nádcházejících.

Byli k sobě slušně smutní a smutně slušní. Pocit sounáležitostí, kdy každý ví co má dělat a taky předvídá, co v danou chvíli udělá ten druhý prolínal každou minutu poslední hodiny jejich společného MY. Rozlučkové milování proběhlo už dávno předtím. Nevěděla, zda si to tehdy uvědomil i on, ale ona si ten den vybavovala naprosto přesně. Jak stála pod horkou sprchou slzy ji ve slaných potůčkách stékaly na prsa, chytala jazykem tu rozpouštějící sůl a věděla, že už je na všechno pozdě. Vědšěla, že její srdce musí projít křovinami plnými kopřiv a bodláků. Že se zašpiní v kalužích bahnité vody, Že se skoulí ze srázu a bude bezvládně ležet u cesty plné projížděících aut.

Dnes, na prahu nedělního dne ....se opět mazlí se soli na jazyku, ale už má nakreslený první úsměv. Eros Ramazzoti prohání se v její blízkostí a jeho písně ji zahaluji do ženskosti, vášně a touhy. Do nových zítřků. Do těšení. Do bláznovin a legrácek. Do životního kolotoče hladivých pocitů. Do mačkácích chvil.

Dnes otočila se pomalu za sebe .... viděla v dáli křoviny plné kopřiv, báhnité kaluže vody a ten proklatý sraz. Viděla, že dole u cesty už nikdo neleží. Malá Laura stála vedle ní a na špičkách se rozpustile pokoušela došáhnout na kliku nových dveří....

Přelom roku

1. ledna 2018 v 1:01 | Hanlen |  Myšlenky a pocity
Tak šťastný a veselý...... první hodina nového roku je za námi a já si uspořádávám myšlenky.

Zlatavá barva pětileté whisky se houpe ve skleničce, všude kolem dokola hraje hudba a střílejí petardy. A mě je jako každoročně v tuto chvíli moc pocitovo. Nostalgicky se loučím se starým rokem. Přemýšlím, jaký byl. Usmívám se, protože jako vždy byl prostě překvapivý. Byl dobrý nebo špatný? Proboha, kdo by byl schopen tak jednoduše odpovědět? Copak život je černobílý? A tak stejně jako je svět barevný, i ten minulý rok byl neuvěřitelný, nečekaný, neskutečný. A přes všechny radosti, bolesti, kotrmelce, ztráty i nálezy mu děkuji. Za vše co mi dal i vzal. Ukládám si ho do svých vzpomínek a posílám mu pusu na rozloučenou. Byl můj. Teď už je minulostí.

Jeho nástupce je jako malé narozené dítě. Všichni ho pro tuto chvíli oslavujeme. I přesto, že vůbec netušíme, jaké toto dítko bude. Zda z něho vyroste inteligent, vědec, profesor, prodavač, uklizeč, popelář. Netušíme, jestli bude hodný či zlobivý. Krásný nebo ošklivý. Částečně můžeme ho ovlivnit. Částečně ovlivní on nás. Nový rok. Nepopsaný list papíru. Čichám k jeho vůni. Voní .... novotou a neposkvrností. Nadějí a přáním.

Každý z nás si upřímně přeje hodně zdraví, mnoho štěstí, lásky, pohody. I přesto, že víme, že občas onemocníme, budeme mít pech, v lásce to zaskřípe a do pohody bude daleko. Po bujaré noci přijde vystřízlivění. Ale já si přesto přeji, ať v srdci každého z nás zůstane ta kouzelná skořápka dnešní noci. Ať v nás zůstane naděje. Přání všeho nejlepšího všem okolo. Touha a síla. Radost a veselí.

Dovolte mi použít dva citáty: "K pochopení všeho je nutno vše odpustit." a druhý..."Láska je odvaha, která se nebojí ničeho na světě".

Přejí Vám z celého srdce, aby Váš nepopsaný list začal pochopením a láskou.

S pokorou k nádherným zítřkům Vaše Hanlen.