Studijní typ

31. března 2018 v 1:15 | Hanlen |  Život tropí hloupostí
Jsem studijní typ. Pořád, neopakovatelně a radostně něco nového studuji, stejně rychle zapomínám a vrhám se na nové a nové informace. Různorodé. Hudbu, myšlenky i studijní materiály mám velmi pestrobarevné. Jako svůj život. Takže proč se divím? Vlastně, já už se nedivím, protože se moc dobře znám. Občas se diví okolí, ale to je jejich problém.

Vidím jak si čtete a nahlas si říkáte "no to jsem zvědav(á), co z ní zase vypadne?"
Koukejte - čtu si zrovna příručku psanou psycholožkou. Moc príma, doporučuji a dávám deset hvězdiček z devíti. Už se takhle tady bavím celý večer. Jsem dobrý student. Co mi radí, to dělám. Protože není nic lepšího než si všechno vyzkoušet sám na sobě.

Pro zlepšení nálady - zatančit si - hned - provedla jsem. Óčko hrálo jako divé a já tančila radostně, veselé i dýchavičně a dokonce jsem se u toho smála.

Další stránky ….. Pro zklidnění - uvařte si teplý čaj a dejte nohy do lavoru s teplou vodou. Teď. Poslouchám na slovo jako psík. Bezva - nohy teplé, umyté, voňavé. A já spokojeně klidná.

Jak podpořit, myšlení, paměť? Tu je návod - luštěte hádanky, křížovky, učte se cizí jazyky, čistěte si zuby na jedné noze, choďte pozadu, jezte druhou rukou než jste zvyklí. Hned. Ano, máte pravdu. Mám umyté zuby na jedné noze a je to pěkná psina. Vážně. Donesla jsem si jogurt a jakožto levák začínám ho jíst pravou rukou. Chechtám se tady, bryndám a snažím se strefit lžičkou do pusy.

Studuji neohroženě dál… Jak podpořit tvořivost?…. Mimo jiné se dozvídám, že pokud mají spisovatelé blok, stačí si odskočit do tanečního nebo hudebního umění, určitě jich něco napadne. Hned. Pouštím si youtube a mohu se potrhat smíchy …. Pořád ještě zápasící s jogurtem zpívám si "mám boky jako skříň", hned na to pokračuji, že jsem "v blbým věku …. Stálé mě to baví sázet se s osudem, byť času utíká víc než je milo. Stále věřím, že ze mě ještě něco bude, no jo, ale co když už bylo….". Do toho okrajově vzpomněla jsem si na svůj minulý vztah, když slyším báječná slova….. "byla to láska a byla krásná. Jen se nám vytratila dřív než my poznali se líp…" pravda pravdoucí … Jo a hned mě napadlo Vám to všechno napsat. Funguje to, funguje….
Jak posílit vztahy? - ha - to mě zajímá. Jednoduše - zkusme zvýšit oxytocin. Jenže jak, nu kniho raď. Dopřát si nějaký tělesný kontakt - sex, mazlení se psem či kočkou, doteky s dítětem, partnerem… tak to jsem teda pěkně v pasti a jestli ještě na konci kapitoly bude obligátní "teď" to, abych vyšla do terénu. Sex - nejsou lidí, pes je v rámci programu "klidné stáří" u babičky, dospělé dítě osamostatněné. Navíc, vážně pochybuji, že by mělo zájem o mé hlazení po hlavě a zpívání "hájej, dádej…", partner ve hvězdách… možná i na úplně jiné planetě. A hele … tady píše… stačí si představovat, že jste s někým - no to by mi šlo, fantazii se meze nekladou. Teď jen vybrat si toho správného idola. Naštěstí, naštěstí, autorka k rozumu přišla a píše, že nemusí být tato doba teď hned, ale když přijde - nepropásněte ji. No to si piš, ty psycholožko, že si na to dám pozor. A jakmile to bude možné, zajedu pohladit svého psa.

Jak si ulevit od bolesti? - sauna, meditace, jóga, představa příjemných situací … wau, mám vybráno … ó ty hříšná představo…. Některé bolesti /hlavy, zad, břicha/ jsou psychického původu. Ale to já přece vím, dokonce i vím, že nás tímto tělo informuje, že děláme něco špatně. Neboj tělo, už se snažím o nápravu.
Pohyb, hudba, tanec, úsměv, omezení spánku - jít spát včas a brzy vstávat - jak to, že to už dávno věděly naše babičky? Ty jo…. Seďte a choďte s rovnými zády, záměrně se usmívejte, teplá koupel, relaxace, sex, adrenalinové zážitky, představy něčeho pěkného - to vše nám pomůže ke zlepšení dobré nálady. Jo, tak tenhle "huhu" kokteil si začnu míchat co nejrychleji.

… a prý, že studium je nuda…..

I kdepak - jaké si to uděláme, takové to máme…

…. The Tap Tap zpívají Řiditel autobusu ……... k pohlazení a zamýšlení - nic na světě jen tak bez náhody není….

Přejí krásné sny - ty noční i ty denní … ať dojdou k spokojenému naplnění…..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama